DW Question & Answer Kurulum ve Ayarları

SeLoRe Webmaster 3 Comments

Bu eklentiyi ilk denememde kuramamıştım çeşitli hatalarla karşılaştım ve siteme Question2Answer scriptini entegre etmeye karar verdim fakat onuda beceremedim 🙂 vazgeçmek olur mu tabiki hayır. döndüm tekrar DW Question & Answer eklentisine. Kısaca size kurulum sırasında ne gibi hatalarla karşılaştım ve nasıl çözdüm anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle admin panelinden eklentiler > yeni ekle seçip arama bölümüne DW Question & Answer yazıyoruz veya manuel kurulum yapacaksak eklentiyi burdan indirip wp-content/plugins içine atıyoruz.  Eklentiyi yükledikten sonra eklentiler > yüklü eklentiler seçip eklentiyi etkinleştiriyoruz.

Gelelim ayarları yaparken karşılaştığım hatalara. Öncelikle panelden Sayfalar > tüm sayfalar seçelim. Burda 2 adet yeni sayfa oluştuğunu göreceksiniz. Bunların ismini kendimize göre değiştirelim ve kalıcı bağlantıyı da ona göre düzenleyelim.

Daha sonra ayarlara ulaşmak için admin paneline S&C adında yeni bir menü ekleniyor buradan ayarları seçiyoruz. burda sadece önemli olan yani eklentimizin çalışmamasına sebebiyet veren ayarları anlatıcam. ilk olarak Single Question Template > single.php seçili olmalı. Bunu seçmez isek sorular sayfada görünmüyor. Sonra en altta Kalıcı bağlantı ayarlarını kendimize göre düzenleyelim Tekil Soru > Soru,Tekil Kategori > kategori,Tekil Etiket > etiket şeklinde değiştirebilirsiniz. Şimdide panelden ayarlar > kalıcı bağlantılar seçiyoruz, genel ayarlar altından varsayılan seçiyoruz değişiklikleri kaydedip tekrar hangi kalıcı bağlantı ayarını kullanıyorsak o ayarlara dönebiliriz. eğer bunu yapmaz isek sayfa bulunamadı hatası ile karşılaşabiliyoruz.

Son olarakta cache eklentisi kullanıyor isek cache temizliği yapıp eklentimizi kullanmaya başlıyoruz. Kolay gelsin.

 

Comments 3

  1. Merhaba sitenizle aynı temayı kullanmamdan dolayı hemen dikkatimi çekti. Kolay gelsin. Site isminizi beğendim , turizmsehri.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir