DigitalOcean Kayıt ve Kurulum Anlatımı

SeLoReVPS Yorum Yaz

DigitalOcean Kayıt ve Kurulum Anlatımı

Sizlere DigitalOcean'a nasıl kayıt olunur ve droplet nasıl oluşturulur bunlardan bahsedicem. Öncelikle DigitalOcean'a kayıt olmak için linke tıklayın DigitalOcean

Not: Refli linkten kayıt olursanız sistemi denemeniz için 10$ hesabınıza yükleniyor.

Kayıt linkine tıkladıktan sonra mail adresimizi ve şifremizi giriyoruz create account'a tıklıyoruz

Daha sonraki ekranda bizden mail adresimizi doğrulamamızı istiyor. Mail adresimize gelen linke tıklayıp doğrulama işlemini tamamlıyoruz.

Sonraki ekranda bizden bir ödeme yöntemi eklememizi istiyor. Geçerli bir kredi kartı ekleyebilir veya paypal ile 5$ lık bir ödeme yapabilirsiniz. Hemen para vermek istemiyorsanız kredi kartı ekleyebilirsiniz,karttan çekim yapmıyor.

Daha sonraki ekranda fill out the verification form'a tıklıyoruz.

İstenen bilgileri yazıyoruz.

Daha sonra şöyle bir mail alacaksınız. Burda bizden kimlik doğrulaması için taranmış fotoğraflı kimlik belgemizi verify@digitalocean.com mail adresine göndermemizi istiyor. Mail konusu olarakta "Ticket #Sizin Ticket Numaranız" yazabilirsiniz. Tarayıcı yoksa telefonla kimliğinizin fotoğrafını çekip yollasanızda oluyor. Uygun bulunup hesabınız aktif edildiğinde de mail ile bildirim alıyorsunuz ve ilk dropletimizi oluşturuyoruz. Droplet oluşturma anlatımı için tıklayınız DigitalOcean Droplet Oluşturma

Yazar Hakkında

SeLoRe

Facebook Twitter

Herhangi bir konuda sorunuz varsa soru-cevap bölümünden sorabilirsiniz. İstek, şikayet ve önerilerinizi iletişim bölümünden yazabilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments