60 Gün Ücretsiz Windows-Linux Server & Seedbox Detaylı

60 Gün Ücretsiz Windows-Linux Server & Seedbox

SeLoRe VPS Yorum Yaz

Önemli Bilgilendirme
Ücretsiz deneme kampanyası sona erdi, yeni kampanyalardan haberdar olmak için sitemize abone olabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar, 60 Gün Ücretsiz Windows-Linux Server & Seedbox nasıl alınır anlatmaya çalışacağım. Vultr cloud server sitesi hizmetlerini denememiz için bizlere 60 gün boyunca kullanabileceğimiz $50 veriyor. Bu sitenin güzel bir yanı da kendi iso dosyamızı yükleyerek istediğimiz işletim sistemini kurma imkanı vermesi. Bundan dolayı da sunucuyu birçok amaç için kullanabiliyoruz. İster website host edin ister vpn kurun isterseniz windows kurun karar sizin. Ben sizlere nasıl windows 10 kurup seedbox, up/down için kullanabiliriz onu anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle tabiki linke tıklayarak üyeliğimizi alıyoruz. Vultr Kayıt Ol

Açılan sayfada Sign Up and get $50 for free! yazan yere tıklıyoruz. Daha sonra resimdeki sayfada bilgilerimizi doluruyoruz. Burada "Credit Card" bölümü seçili olmalı ve kampanyadan faydalanmak için gerçek kartınızın bilgilerini vermeniz gerekiyor, paypalda kabul etmiyor sanal kartda.

vultr-kayit

Kartımızı ekledikten sonra hesabımıza 60 gün boyunca geçerli $50 ekleniyor. Servers menüsünden ISO sekmesini seçiyoruz Add ISO butonuna tıklıyoruz. Netten bulduğunuz bağlantıyı kopyaladıktan sonra remote url kısmına yapıştırıp upload ediyoruz.

Kısa bir süre sonra iso dosyamız yüklenecektir. Daha sonra sağ üst köşedeki artı işaretine tıklayıp Deploy New Server diyoruz. Burda üst sekmeden Storage Instance bölümünü seçiyoruz. Server Location olarak Amsterdam seçelim, Server Type bölümünden Custom ISO altından upload ettiğimiz windows iso dosyasını seçiyoruz. Server Size bölümünden $20 lık veya $30 lık seçeneği işaretliyoruz. Burası sizin tercihinize kalmış. Additional Features bölümüne dokunmuyoruz. Server Hostname & Label bölümünden sunucumuza bir isim veriyoruz ve Deploy Now diyoruz. Burdan sonra sistemin iso dosyamızı sunucumuza yerleştirmesini beklememiz gerekiyor. Çok uzun sürer ise Support bölümünden ticket açarak gerekli işlemi destek ekibinden yapmasını isteyebiliriz.

Servers bölümünde oluşturduğumuz sunucunun üzerine tıkladıktan sonra sağ üstten View Console seçeneğine tıklıyoruz. İlk olarak x64 ve x86 Mode seçim ekranı geliyor. Belli bir süre sonra seçim yapmaz iseniz bu ekranı otomatik olarak atlayıp X64 Mode seçiyor. Burda dikkat etmeniz gereken eğerki 32 bit işletim sistemi kuracaksanız bu ekran geçmeden x86 Mode seçmeniz lazım aksi takdirde kurulum hata verir. Kurulumda resimdeki aşamaya geldiğinizde Sürücü yükle > Gözat seçiyoruz, açılan pencerede Cd Sürücüsü > virtio-win10-SeLoRe altından 64 bit işletim sistemi kuruyor iseniz amd64 32 bit kuruyor iseniz x86 klasörünü seçip tamam diyoruz. Açılan ekranda Ctrl+A yapıp bütün driverları seçip ileri diyoruz. Sürücüleri yükledikten sonra hard diskimiz görünür hale geliyor. Daha fazla detaya girmek istemiyorum sonrası klasik windows kurulumu.

Kurulumu tamamladıktan sonra sunucuya windowsun uzak masaüstü özelliği ile bağlanacaksanız basit bir ayarla buna izin vermeniz gerek. Arama bölümüne uzak yazın, Bilgisayarınıza uzaktan erişime izin verin seçin, Bu bilgisayara uzak bağlantıya izin ver seçeneğini aktif hale getirin. Uzak bağlantı için TeamViewer gibi bir uygulama da kullanabilirsiniz. Sunucunuza indirdiğiniz bir dosyayı kendi bilgisayarınıza indirmek isterseniz HFS adlı uygulamayı kullanabilirsiniz indirmek için tıklayın http://www.rejetto.com/hfs/download
HFS uygulamasında varsayılan olarak internet download managerler için bir kısıtlama mevcut, bu kısıtlamayı kaldırmak içinse Menu > Limits > Prevent leeching işaretini kaldırın.

Takıldığınız sormak istediğiniz yerler varsa sormaktan çekinmeyin. Sağlıcakla...

Paylaş

Yazar Hakkında

SeLoRe

Facebook Twitter Google+

Herhangi bir konuda sorunuz varsa soru-cevap bölümünden sorabilirsiniz. İstek, şikayet ve önerilerinizi iletişim bölümünden yazabilirsiniz.